Lapos Has Diéta
A testsúlycsökkentés, a hasi zsírpárnák leadása nemcsak optikai tuning, általános egészségünkért is sokat tehetünk vele. Az amerikai életmódszakértő, David Zinczenko nevéhez fűződik a Lapos has diétával (angolul Abs diet) könnyebb megszabadulni az úszóguminktól, és mivel a fő élelmiszercsoportok közül egyiket sem zárja ki teljesen, életmódváltáshoz is remek.
A Szuper 11
A módszer alapja az úgynevezett „Szuper 11" csapat - ezek azok az egészséges élelmiszerek, amelyekből teljesen személyre szabott étrendet állíthatunk össze magunknak. A napi hatszori étkezésnek (reggeli, tízórai, ebéd, uzsonna, vacsora és egyszeri nassolás) hála nem kell tartanunk a ránk törő farkaséhségtől, egész nap energikusnak érezhetjük magunkat.
Amellett, hogy érdemes minél fehérjedúsabban táplálkozni, az egyetlen szabály, hogy minden étkezésnél a tányérunkra kell kerülnie legalább egy alapanyagnak a már említett szuper tizenegyből:
- olajos magvak,
- hüvelyesek,
- zöldleveles zöldségek,
- zsírszegény tejtermékek,
- zabpehely,
- tojás,
- sovány húsok,
- olívaolaj,
- mogyoróvaj,
- teljes kiőrlésű gabonák,
- bogyós gyümölcsök.
Nemcsak fogyaszt, jót is tesz
És hogy miért pont ez a tizenegy élelem a siker kulcsa? Azért, mert a bennük található vitaminok, ásványi anyagok, rostok és fehérjék biztosítják a zsírégetéshez és izomfejlődéshez szükséges energiákat - vagyis a „szuper 11" gondoskodik róla, hogy szervezetünknek ne legyen más dolga, mint megharcolni a felesleggel. A hüvelyesek (például: csicseriborsó, lencse és babfélék), valamint a teljes kiőrlésű gabonák felgyorsítják az emésztést és hosszú időre eltelítenek, mint a zabpehely, ami összetett szénhidrát-tartalmának köszönhetően segít egyensúlyban tartani a vércukorszintet.
A sovány húsok (csirke, pulyka, sovány marha és halak), a zsírszegény tejtermékek (tej, natúr joghurt, túró, sajtok) és a tojás mind kiváló fehérjeforrások, amelyek segítenek megelőzni a szervezet zsírraktározását. A jó zsiradékok közé tartozó olívaolaj jótékonyan befolyásolja a koleszterinszintet és segít megelőzni a szívproblémákat.
A zöldségek és gyümölcsök közül érdemes kiemelt figyelmet szentelni a zöldleveleseknek (például spenót, kelkáposzta, brokkoli, kelbimbó, mángold, rukkola) és a bogyósoknak (málna, ribizli, vörösáfonya, meggy), amelyek antioxidáns-tartalmuk révén segítenek megkötni a szabadgyököket, így hozzájárulnak a szív- és érrendszeri betegségek megelőzéséhez.
Gáztalanítás, indul!
A feszes nadrágok és szűk ruhák legnagyobb ellensége a puffadás. Ezért érdemes kerülni a fokozott gázképződést okozó élelmiszerek fogyasztását: ilyenek a zsíros, nehezen emészthető fogások, de a cukrozott, túl sós vagy erősen fűszeres, illetve tartósítószerekben gazdag ételekkel is bánjunk óvatosan. Ne feledkezzünk meg arról sem, hogy a rostok áldásos hatása is csak bőséges folyadékfogyasztás mellett érvényesül, ha ez elmarad, a megemésztetlen rostok könnyen eltömíthetik a beleket.
A természetes puffadás-mulasztók királya a testmozgás - ez ráadásul a diétánkat is látványosan előrelendítheti. Részesítsük előnyben a zsírégető edzésformákat, vagyis a kardiózást (gyaloglás, kocogás, biciklizés, úszás), emellé pedig építsünk be minél több, a has izmait megcélzó gyakorlatot - jöhetnek a klasszikus felülések, de ne feledkezzünk meg az alhas és a derék izmainak fejlesztéséről sem.